Wykaszanie stawu

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe ma w naszym kraju ogromne znaczenie, a jednym z podstawowych warunków jego zachowania jest utrzymanie prawidłowego przepływu oraz dobrego stanu technicznego cieków wodnych. Nawiedzające wiele domostw w minionych latach powodzie czy okresowe podtopienia spowodowane kilkudniowymi opadami, zamieniającymi nawet niewielkie rzeczki w ogromne, niebezpieczne rozlewiska pokazały, jak zaniedbana jest to kwestia. Powodem takiego stanu często jest nieprawidłowe wykaszanie roślinności wodnej oraz tworzące się na ciekach tamy, uniemożliwiające swobodny przepływ wody. Także stawy i inne akweny nadmiernie zarastają roślinnością, niszczejąc i tracąc równowagę przyrodniczą. Profesjonalne wykaszanie stawu, czy to hodowlanego, czy rekreacyjnego również więc należy przeprowadzać regularnie.

Wykaszanie stawu czy cieku prowadzone tradycyjną metodą (za pomocą kos ręcznych) często nie zdaje egzaminu. Wdrożona przez naszą firmę do prac uniwersalna amfibia Truxor radzi sobie jednak nawet w trudno dostępnych miejscach, przeprowadzając efektywne wykaszanie roślinności wodnej zanurzonej nawet do głębokości 1m, dzięki czemu cieki odzyskują prawidłowy przepływ, a ryzyko wystąpienia podtopień znacznie się zmniejsza.

Nasza firma wykonuje profesjonalne wykaszanie stawów, oczek i cieków wodnych oraz innych zbiorników wraz z wygrabianiem roślinności. Wykaszamy także trzcinowiska. Możesz jednak zlecić nam także wykonanie kompleksowych prac w zakresie melioracji czy budowy akwenów. Wykaszanie stawów to jedynie niewielka część naszej bogatej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi usługami.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi ofertami, m.in. odmulanie stawu, usuwanie korzeni roślin wodnych, renaturyzacja rzek.

Wykaszanie stawu, koszenie trzciny

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń: 602 652 371