Odmulanie i pogłębianie stawu

Odmulanie i pogłębianie

W ramach naszej oferty prac melioracyjnych przeprowadzamy także odmulanie i pogłębianie stawów i innych zbiorników wodnych. Jest to usługa skierowana zarówno do instytucji zarządzających ciekami wodnymi i właścicieli stawów rybnych, jak i do Klientów indywidualnych posiadających przydomowe zbiorniki rekreacyjne lub ozdobne.

Dzięki odmulaniu i oczyszczaniu możliwe jest zachowanie odpowiedniego stanu technicznego zbiornika, powstrzymanie procesu eutrofizacji i przywrócenie mu równowagi biologicznej i chemicznej. Pogłębianie i odmulanie zbiorników tworzy siedliska dla fauny wodnej, umożliwia też stworzenie rekreacyjnego kąpieliska. Odmulanie cieków wodnych zmniejsza zaś ryzyko podtopień i powodzi. Jest to więc proces służący zarówno przyrodzie, jak i człowiekowi.

Miło nam poinformować iż w czerwcu 2018 roku naszą bazę sprzętową poszerzyliśmy o innowacyjny, wysokowydajny refuler dedykowany do odmulania. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Europie ,charakteryzujące się precyzją działania poprzez dokładne, powtarzalne usuwanie osadu, bez tworzenia muld i pomijania części zamulonego dna, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych pomp odmulających. Szerokość robocza 1,80mb, maksymalna głębokość odmulania/pogłębiania 5m, odległość transportu urobku do 500 mb od miejsca wydobycia. Nasza maszyna dzięki niewielkim gabarytom i szybkiemu czasowi uzbrajania , nie powodując zniszczeń podczas działań logistycznych, doskonale sprawdza się  podczas rewitalizacji zbiorników zlokalizowanych w terenach z rozwiniętą infrastrukturą  takich jak parki, osiedla i inne tereny zurbanizowane. Wydobyty muł magazynowany jest w lagunach lub też w geotekstylnych zasobnikach-Geotubach gdzie po odwodnieniu może zostać  rozplantowany jako warstwa urodzajnej gleby, lub odebrany.

Swoje usługi przeprowadzamy kompleksowo, służąc jednocześnie poradą i fachową opinią, a odmulanie i pogłębianie zbiorników wodnych to jedynie niewielka część naszej oferty. Zrewitalizujemy i zagospodarujemy nawet najbardziej zaniedbany staw, oczko czy inny zbiornik lub ciek wodny. Oczyścimy go, dokonamy nasadzeń roślinności, zbudujemy plażę, pomost czy slip dla łodzi, zorganizujemy, pozostając w harmonii z przyrodą, miłe dla oka, funkcjonalne nabrzeże. Tworzymy siedliska dla organizmów wodnych, wykonujemy też usługę zarybiania. Z nami doprowadzą Państwo swój akwen do porządku i równowagi.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi ofertami, m.in. odwadnianie osadów, usuwanie korzeni roślin wodnych, renaturyzacja rzek.

Odmulanie i pogłębianie stawu pompą, refulerem

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń: 602 652 371