Usuwanie korzeni roślin wodnych

Systematyczne wykaszanie ekspansywnie rozwijającej się roślinności wodnej jest zabiegiem nieodzownym dla utrzymania akwenu we właściwym stanie technicznym.

Poza oczywistym sensem usuwania łodyg wegetującej w nadmiarze biomasy, która w czasie przekształciła by się w kolejne warstwy osadu dennego, samo wykaszanie roślin nie zawsze jednak daje długoterminowe efekty.

Rośliny takie jak: Grzybienie białe (lilia wodna, nenufar), Trzcina, Tatarak czy Rdest, dodatkowo systematycznie rozbudowują swoje systemy korzeniowe, w niekontrolowany sposób opanowując z czasem cała powierzchnię zbiornika wodnego, co skutkuje w konsekwencji przyspieszeniem jego starzenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, w celu eliminacji przyczyn, a nie tylko likwidacji skutków ekspansji roślinności wodnej korzeniącej się w dnie , wprowadziliśmy dodatkową usługę usuwania systemów korzeniowych roślin, która realizowana jest od razu po wykoszeniu łodyg.

Jest to doskonała i stosunkowo tania metoda dająca szybki efekt odmłodzenia zbiornika wodnego przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich środków.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi ofertami, m.in. odwadnianie osadów, wykaszanie stawu, renaturyzacja rzek.

Czyszczenie stawu z trzciny, wycinanie trzciny

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń: 602 652 371