Zarybianie stawów

Zadbany staw cieszy oko i zapewnia wspaniałe tło do odpoczynku i rekreacji. Dla wielu osób jednak zbiornik wodny nie ma racji bytu bez żyjącej w nim fauny, głównie ryb. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, w ramach naszych profesjonalnych usług proponujemy także zarybianie stawu, oczka wodnego czy innego akwenu.

Proponujemy zarybianie zbiorników wodnych zarówno dorosłymi osobnikami, jak i narybkiem wszystkich gatunków słodkowodnych. Pozwoli to na stworzenie pełnoprawnego ekosystemu oraz atrakcyjnego łowiska. Zarybianie stawów to często także odpowiedź na problemy z przerostem glonów czy nadmierną produkcją mułu. Wiele gatunków ryb stanowi bowiem swoisty „filtr” dla wód, oczyszczając je z roślinności czy fitoplanktonu i poprawiając tym samym ich ogólny stan. Zarybianie zbiorników wodnych jest w stanie odwrócić także pewne negatywne skutki oddziaływania człowieka na ich ekosystemy. Ta czynność wpływa też na podwyższenie atrakcyjności rekreacyjnej akwenu, dzięki obecności ryb stworzyć możemy bowiem zarówno łowisko dla wędkarzy, jak i kąpielisko z czystą wodą.

Zarybianie stawu może mieć na celu uzupełnienie liczebności ryb lub wprowadzenie większej różnorodności gatunkowej. Powierzając naszej firmie przeprowadzenie tej usługi, mogą mieć Państwo pewność, że otrzymają najwyższej jakości materiał zarybieniowy. Dysponujemy nowoczesnymi zbiornikami o pojemności 1500 l, wyposażonymi w system napowietrzania i izolacji termicznej, w których transportujemy i dostarczamy ryby, co wpływa na ich wysoką przeżywalność. Oferujemy też samą usługę transportu zakupionych przez Państwa w dowolnym miejscu żywych ryb.

Zarybianie stawów jest częścią naszych kompleksowych usług melioracji i budowania zbiorników wodnych. Przystosujemy Państwa akwen do zarybienia lub zbudujemy go z myślą o mających w nim żyć osobnikach. Służymy także naszą fachową poradą w kwestii doboru odpowiednich gatunków.

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń: 602 652 371