Odmulanie i pogłębianie

Odmulanie i pogłębianie stawów

W ramach naszej oferty prac melioracyjnych przeprowadzamy także odmulanie i pogłębianie stawów i innych zbiorników wodnych. Jest to usługa skierowana zarówno do instytucji zarządzających ciekami wodnymi i właścicieli stawów rybnych, jak i do Klientów indywidualnych posiadających przydomowe zbiorniki rekreacyjne lub ozdobne.

Dzięki odmulaniu i oczyszczaniu możliwe jest zachowanie odpowiedniego stanu technicznego zbiornika, powstrzymanie procesu eutrofizacji i przywrócenie mu równowagi biologicznej i chemicznej. Pogłębianie i odmulanie zbiorników tworzy siedliska dla fauny wodnej, umożliwia też stworzenie rekreacyjnego kąpieliska. Odmulanie cieków wodnych zmniejsza zaś ryzyko podtopień i powodzi. Jest to więc proces służący zarówno przyrodzie, jak i człowiekowi.

Pogłębianie i odmulanie stawów i innych zbiorników wykonujemy przy użyciu nowoczesnej maszynerii, między innymi amfibii Truxor, której zakupu i wdrożenia do prac dokonaliśmy jako pierwsza firma w Polsce. Dzięki temu uzyskujemy dostęp nawet do najtrudniej położonych obszarów, nie dokonując przy tym degradacji środowiska naturalnego. Mogą mieć więc Państwo pewność, że wszystkie prace wykonamy nie tylko starannie, ale też z poszanowaniem uwarunkowań przyrodniczych i w myśl zasady zrównoważonego rozwoju.

Swoje usługi przeprowadzamy kompleksowo, służąc jednocześnie poradą i fachową opinią, a odmulanie i pogłębianie zbiorników wodnych to jedynie niewielka część naszej oferty. Zrewitalizujemy i zagospodarujemy nawet najbardziej zaniedbany staw, oczko czy inny zbiornik lub ciek wodny. Oczyścimy go, dokonamy nasadzeń roślinności, zbudujemy plażę, pomost czy slip dla łodzi, zorganizujemy, pozostając w harmonii z przyrodą, miłe dla oka, funkcjonalne nabrzeże. Tworzymy siedliska dla organizmów wodnych, wykonujemy też usługę zarybiania. Z nami doprowadzą Państwo swój akwen do porządku i równowagi.

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń: 602 652 371